Поиск по этому блогу

суббота, 30 мая 2020 г.


1 червня, в Україні і світі відзначається Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.
День захисту дітей — це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленою справою.
Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.
До Дня захисту дітей в бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка оформлено книжкову виставку "Планета дитинства"


Історія свята
День захисту дітей бере свій початок з 1 червня 1925 року. Саме цього дня відбулося дві події, які і стали визначальними при виборі дати свята: в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої обговорювалися проблеми дітей, а генконсул Китаю в Сан-Франциско зібрав у місті групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе - свято, яке символізує початок літа.
Офіційно Міжнародний день захисту дітей засновано в 1949 році. Саме тоді у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення заснувати міжнародний День захисту дітей. Це було зумовлено тим, що після Другої світової війни багато неповнолітніх по всьому світу залишилися сиротами, без даху над головою, їжі і з різними захворюваннями.
офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.
Захист прав дітей в Україні

У Генеральній прокуратурі України повідомляють, що постійно тримають на контролі ситуацію щодо захисту прав і свобод дітей. Так, у Донецькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях із січня 2019 року розпочали реалізацію пілотного проекту "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у скоєнні злочину". Зараз кожного третього підлітка, який вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, залучають до процедур примирення з потерпілими.
"Всього протягом цього року завдяки активній позиції прокурорів до відновних форм відповідальності притягнуто майже півтисячі неповнолітніх. До суду скеровано 114 клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності або про застосування примусових заходів виховного характеру, 110 обвинувальних актів угод про примирення та про визнання винуватості, обґрунтовано закрито 150 кримінальних проваджень", – розповів речник ГПУ Андрій Лисенко.




Комментариев нет:

Отправить комментарий