Поиск по этому блогу

суббота, 28 сентября 2013 г.


Централізована бібліотечна система м. Краматорська Донецької областіБібліотека ім.Т. Г. Шевченка Вул. Волгодонська ,26, м. Краматорськ, Донецька область,84393, УкраїнаТел.: (06264)4-00-74; E – mail: biblfil6@gmail.com Сторінка  на Facebook: http://facebook.com/sbiblioteka
                                                                                                                  
«Знайди бібліотеку в селищі Шабельківка!»   


27.09.2013р пройшов  бібліодень «Знайди бібліотеку в селищі Шабельківка!» Бібліотека імені Тараса Шевченка міста Краматорська запросила  всіх на  бібліодень «Знайди бібліотеку в селищі Шабельківка!».У п’ятницю, 27 вересня 2013 року, з 9 до 17 години двері бібліотеки імені Тараса Шевченка на вулиці Волгодонська, б.26 та б.22 були відкриті для всіх мешканців Краматорська від 2 до 102 років. Протягом дня бібліотекарі наочно продемонстрували  , що  бібліотека імені Шевченка – сучасний заклад для сучасних людей з новими можливостями та унікальними послугами: безкоштовний Інтернет, служба ділової та соціальної інформації, електронний банкінг, онлайн – замовлення  та придбання квитків на міжміські автобуси й поїзди .  Усе це можливо в бібліотеці.  Просунутих користувачів інтернету познайомили   з  WEB 2.0 з новими сервісами обслуговування:  усе про Google, блоги та соціальні мережі.

О 9:30 стартували   Шевченківські читання : 200 віршів Тараса Шевченка. Акторський майстер–клас провела  художній керівник БК «Ювілейний» -  Людмила Яковлева. Вірші читали також і бібліотечні працівники.  Дуже вдячні  радіо 98 FM за їхні  музичні знахідки : в ефірі пролунали пісні « За сонцем хмаронька пливе» та «Зоре моя вечірняя» в виконанні Олекси Кереша ( гурт «Fata Morgana»).

 Була проведена  ігротека для дітей разом з улюбленим казковим героєм: Карлсоном . Діти відгадували загадки, малювали , гралися разом з Карлсоном   в казковий оркестр. Всі учасники стали на одну мить  казковими музикантами .

 А  читачі – учні 5 – А класу НВК   здійснили  віртуальну подорож в країну «Бібліоманію» Вони прослухали огляд «Бібліотеки – скарбниці мудрості» ,відповідали на питання   вікторини «Історія книги», передивились мультфільм «Гришкины книжки» та презентацію «Історія бібліотек». Закінчився захід  прослуховуванням пісні про бібліотеку.

14:30  - почалось святкування , присвячене 145 річчю міста, 255 - річчю селища «Тут  моє місто, моє селище, тут я живу», де шабельківчани не тільки прослухали  про  історію міста, селища, славних своїх земляків, згадали  про найстарішого мешканця селища – Філя Миколу Васильовича, якому в 5 грудня виповниться 100 років. Народився  він  в селі Ржавчик Першотравневого району Харківської області, в селянській сім`ї. З 1933 по 1937 рік працював в колгоспі ім. Крупської . З 1937 року – завідуючий крамниці . Під час війни воював на Ленінградському, Волховському фронтах,нагороджений орденами Червоної Зірки та Великої Вітчизняної війни, медалями.

Після закінчення війни працював завідуючим магазина в селищі Шабельківка. Проживає по вулиці Котляревській.

А ще згадали про чудову жінку  - Печайко Любов Харлампієвну. В цьому році – 15 березня їй виповнилося 90 років. Вона дуже активна пенсіонерка . Народилася в селі Новоєлизаветівка Межівського району Днепропетрівської області . У 1938 році закінчила 7 класів . В 1940 закінчила двохрічну школу медсестер дитячих закладів Донецьку. З 1940 року до початку війни працювала медичною сестрою в дитячих яслях № 2 м. Донецька. 23 червня 1941 року ( на другий день війни ) була призвана на службу. 24 червня вже була в Севастополі , в екіпажі Чорноморського флота. Місто бомбили з перших днів війни. Люба служила на санітарному кораблі «Чехов». В 1941 році направлена в Балаклавську школу зв`язківців, після закінчення якої присвоїли  звання старшини 1 – ї статті. Під час боїв за Севастополь переведена в головний шпиталь Чорноморського флоту№46. Воювала до Перемоги, спасала ранених . Нагороджена орденом Вітчизнянної війни 2 – ї ступені, медаллю Ушакова, знаком «Відмінник медичної служби». Повернулась з війни 2 листопада 1945 року. Після закінчення війни працювала в радгоспі «Селидовський « інспектором по кадрам , секретарем. Зараз мешкає в селищі  по вулиці Менжинського.

Далі згадали знаменитих своїх земляків . Серед них Віктор Степурко – композитор , входить в п`ятірку кращих сучасних українських композиторів – класиків. Пише хорові твори, музику  для дітей. Лауреат Шевченківської премії 2012 року,кавалер Ордена Святого Володимира 3 – ступеня , лауреат премії Льва Ревуцького, Івана Огієнко, Бориса Лятошинського, член союзу композиторів України.

Герасимов Віктор Володимирович – керівник театру пісні «Краматорські дівчата та хлопці». Для якого пісня – це життя . Звання заслуженого діяча культури України – це оцінка творчості нашого земляка.( Пролунали мелодії в виконанні театру  «Краматорських дівчат та хлопців»

Є в селищі і свої поети , які пишуть українською мовою. Це Анатолій Олексійович Таран, 1939 року народження Працював на заводі КМЗ ім. Куйбишева. Віршуванням захопився з десятирічного віку. Друкувався в міській , обласній та республіканській пресі. «Бути людиною», «Дорога до себе», «Переступити межу»,«Музичні твори на   поезії А. О. Тарана.» В . В. Дубініна – це творча спадщина А. Тарана.

Зінаїда Кузьмівна Дударчик – досвідчений педагог , відмінник народної освіти України. Роботі з дітьми віддала 40 років. Автор збірок «Квітка любові»,  « З кобзаревої криниці» - це жива розмова з Шевченком, роздум про минуле й сучасне України, долю рідної мови, української пісні.

Бабкін Віталій Андрійович – педагог , директор  НВК (ЗОШ №32). Перша книжка «Моя маленькая , большая Родина» , присвячена історії нашого селища. Друга «Краматорск , опаленный войной». В цю книжку війшли матеріали про війну , про тих хто віддав своє життя за визволення нашого міста. Про свої творчі задуми він поділився зі своїми односельчанами. Також можна було переглянути електронні копії книжок цих авторів.

В гостях у шабельківчан була і Любов Володимирівна Фендрікова – поетеса, яка прочитала вірші , присвячені 255 річчю рідного селища «Землякам», «О поселке Шабельковка»:

Пролетели годы птицей

До сих пор поселок снится

Помню все до мелочей

Лица милых мне людей

Поселковый фельдшер
Павел Кодинец
С доброю душою
 Был как родной отец

Оказывал помощь
Вечером и днем

Велосипед, аптечка

Всегда были при нем.

А творчества таланты

Открыл у нас тогда

Куценко, Коломиец

Пусть пухом им земля.

Спектакли и концерты

Оркестр звучал тогда

И в поселковом клубе

Народ там был всегда !

Несподіваним  музичним подарунком стало виконання   своїх бардовських пісень Ириною Жильцовою.

Фіналом цієї  зустрічі стало  спільне виконання пісні  на Л. Фендрікової «Встреча друзей» :

А земляки родные

Вы все нам дорогие

Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались ! …

 а  також  жителі селища  ще зможуть записати свою історію, викласти фотографії свого роду на блозі бібліотеки. Бібліодень став можливим за підтримки  управління культури та Шабельківської селищної ради. Партнери акції : Будинок культури «Ювілейний» і навчально – виховний комплекс м. Краматорська . Додаткова інформація для журналістів за  тел. : служб. (06264) 4- 00 – 74Світлана Садова , завідуюча бібліотекою ім. Т. Шевченка ЦСПБ м. Краматорська.



















Комментариев нет:

Отправить комментарий