Поиск по этому блогу

воскресенье, 7 января 2024 г.

 











Робота гуртка « Юні екскурсоводи» у 2023 році

Плине час… Міняється життя, але почуття до прекрасного минулого залишається на вікиНа базі Шабельківської бібліотеки – філії імені Т. Шевченко в селищі Шабельківка з 2016 року працює гурток «Юні екскурсоводи» під керівництвом Мірошниченко Людмили, Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської та студентської молоді. Ці діти прийшли до гуртка ще у п’ятому класі.      

Гуртківці активно приймали участь у роботі гуртка: вітали воїнів ЗСУ розповсюджуючи листівки по місту, записали ролик «Вітаю захисників та захисниць зі святом», «Вітаю рідних вчителів із святом». «Бажаю плідної роботи, позашкіллю, керівникам гуртків», «До української писемності та мови», «Щедра коляда Краматорську землю обліта!».

Прийняли участь у обласному конкурсі малюнків «Війна очима дітей», який проводив Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської та студентської молоді. Багато заходів, які проводилися на базі бібліотеки було проведено завдяки цим активним гуртківцям: це – Гарбуз Аліна, Кушнір Ірина, Яресько Тетяна, Полуніна Дар’я, Сова Анна, Мироненко Анастасія, Андреєва Аліна, Бутко Софія, Хандій Максим.

          16 жовтня до 01 листопада  2023 року Комунальним закладом «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради» проводився Міжрегіональний форум національно-патріотичних та освітніх проєктів, започаткованих краєзнавчими об’єднаннями та музеями закладів освіти. Гуртківці Гарбуз Аліна, Яресько Тетяна, Полуніна Дар’я, прийняли участь у форумі з роботою «Створення музейної експозиції» та отримали сертифікати.  

          У жовтні місяці, Кушнір Ірина  зайняла ІІІ місцем у Щорічній обласній пошуково-дослідницькій експедиції «Донбас екскурсійний» «Туристсько-краєзнавчі маршрути», з роботою « Наш земляк М.Ф.Чернявський».

           З 10-12 листопада у місті Миколаєві проходила 15 Всеукраїнська краєзнавча конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Під час захисту своє роботи «Народна ікона 19 століття, методи дослідження та збереження», Сова Анна отримала багато запитань від членів журі, на які відповідала дуже впевнено, без жодної заминки і отримала пропозицію працювати у Миколаївському краєзнавчому музеї. Анна після захисту своєї роботи, отримала Свідоцтво, що дає право на друк у збірці кращих пошуково-дослідницьких робіт.

25 листопада Сова Анна прийняла участь у конференції « Південно-Східна Україна: зі стародавності у 21 століття», 14 Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді з міжнародною участю, у секції «Історія та археологія», з роботою «Духовна спадщина, методи дослідження та збереження» і отримала 1 місце з 24 учасників. Журі секції без сумнівів надали Анюті перше місце. Хандій Максим також прийняв участь у цій конференції, секція «Туристсько-краєзнавчі маршрути», захищав свою роботу віртуальна екскурсія «Століттями освячена земля», про рідну Святогірщину.

Фурманюк Катерина, учениця 9 класу НВК32 Краматорської міської ради Донецької області, з роботою"Водні ресурси селища Шабельківки"(керівник- Світлана Садова ) представляли своє дослідження з екологічного краєзнавства. Результат- отримали збірку матеріалів конференції та сертифікат

Садова Світлана Іванівна,завідувачка бібліотеки – філії ім. Т. Г. Шевченка Краматорської міської ради та Фурманюк Катерина, учениця 9- го класу НВК №32 прийняли участь у V Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції учнівської молоді, організованої Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді

«Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть» з роботою «Проблема доцільності вивчення говірки рідного краю як компонента живої розмовної мови», яка визнана однією з найкращих.

 

6 грудня у місті Косів, Івано-Франківської області проходила V Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської та студентської молоді, «Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть…», Тетяна Яресько прийняла участь у секції: «Український побут, народні ремесла, художні промисли» з роботою «Образ мірошника у повір’я та легендах», отримала сертифікат за участь

Гуртківці кожного року приймають участь у Всеукраїнських конференціях, пошукових експедиціях, ними розроблена не ода екскурсія по селищу Шабельківка. Зараз діти покинули свою школу і полинули у життя нового навчання, вступили до інших навчальних закладів  вищого рівня, деякі  навчаються у школі, але продовжують займатися науково-дослідницькою роботою рідного краю. Бажаємо їм успіхів у навчанні та наснаги у їх улюбленій справі.

 Керівники гуртка: Людмила Мірошниченко та Світлана Садова.




Комментариев нет:

Отправить комментарий