Поиск по этому блогу

суббота, 27 мая 2023 г.

 






Всеукраїнський день краєзнавства

Краєзнавча робота в бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка Краматорської ОТГ спільно з ОЦТК(обласним центром туризму та краєзнавства)

Щороку, 28 травня українські краєзнавці відзначають своє професійне свято, а саме Всеукраїнський день краєзнавства. Мета цього свята – зробити доступною до широких мас історію, культуру та звичаї нашого народу.

Ініціаторами встановлення Всеукраїнського дня краєзнавства стали представники НСКУ (Національної спілки краєзнавців України). Офіційно дату було впроваджено на 4-му з’їзді цієї організації, який відбувся взимку 2017 року. 

До вибору дати святкування підійшли з особливою ретельністю, тому вона чудово відповідає події. Адже саме 28 травня 1925 року відбулася Перша краєзнавча конференція всеукраїнського масштабу. Подія проходила у Харкові та закінчилася формуванням Комітету краєзнавства України. Ця дата стала знаковою для впровадження інституту українського краєзнавчого руху, було створено Національну спілку краєзнавців України.

 

 

Гурток «Юні екскурсоводи» працює при біліотеці ім. Т. Г. Шевченка Краматорської ОТГ з 2017 року,керівник гуртка методист ОЦТК (обласного центру туризму та краєзнавства) - Мірошниченко Людмила Леонідівна.

Гуртківці вже в юному віці усвідомлюють, що наш край, наша Батьківщина – це щось особливе, важливе та рідне. Всеукраїнський день краєзнавства, спонукає нас до глибшого знайомства з рідною землею. А   завдання   бібліотечних працівників, краєзнавців забезпечити кожного громадянина правдивою та вичерпною інформацією.

Саме знання про рідну землю виховують любов, відданість та вірність до неї. Чим більше ми дізнаємося про звичаї наших прадідів, чим глибше ми заглиблюємося в особливості землі, на якій мешкали наші предки, тим більше прив’язуємося до неї. І не просто прив’язуємося, а стаємо невід’ємною часткою. 

1.Участь у ХV Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», м.Краматорськ, яка відбулася у листопаді - грудні 2022 року, робота Яресько Тетяни «Виготовлення української скрині».

2.Участь у IV Всеукраїнської краєзнавчо-етнологічної конференції учнівської та студентської молоді «Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть», м. Косів Андреєва Аліна робота «Весільна плетена скриня».

 

 

3.Участь у VІІІ Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді  «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття» м. Черкаси, Андреєва Аліна робота «Іван Прокопович Шабельський та перша школа краматорщини».

4. Участь у ХVІ Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід», присвячена 300-річчю від дня народження Г.С. Сковороди м. Харків, робота Яресько Тетини «Нескорений духом» та Гарбуз Аліни.

 

5.У м.Миколаєві в режимі онлайн прийняли участь у краєзнавчій ХІІІ Всеукраїнській конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», робота Андреєвої Аліни «Створення музейної експозиції».

 

6.Участь у І Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність», м.Запоріжжя  Яресько Тетяна, Гарбуз Аліна робота «Вілуння війни, 80 років потому…».

 

7. У Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Україна

пам’ятає і Світ не забуде», Андреєва Аліна з роботою «Історія сім’ї Гейко» зайняла І місце

 

 8.І Регіональна краєзнавча конференція «Краєзнавчі читання», присвячена Дню краєзнавства 26 травня виступила Гарбуз Аліна з роботою «Дві війни»…

                                                                                                                             

Комментариев нет:

Отправить комментарий