Поиск по этому блогу

суббота, 7 августа 2021 г.

 












Щорічно, 8 серпня, за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин відзначається Всесвітній день кішок.

З цієї нагоди бібліотека ім. Т. Г. Шевченка (вул. Волгодонська, 26 -селище Шабельківка) пропонує читачам зазирнути у світ пухнастих «красунчиків» – світ котів.

 

За статистикою, 80% людей мають домашніх улюбленців. При цьому, коти займають перше місце від загальної кількості вихованців. Але котики завоювали не тільки реальний світ, вони стали супер героями всіх соцмереж.

Затишне муркотіння, м’які лапки. Хто хоч раз не приносив додому милий, пухнастий, беззахисний клубочок?! Мало хто, байдужий до цих грайливих, ласкавих і дуже розумних тварин. Кішки є справжнім домашнім хижаком. Вони не лише оберігають домівку від гризунів, але і як багато хто стверджує, лікують та продовжують життя господарю. Кожен кіт має свій особливий характер.

У багатьох країнах існують спеціальні парки для вигул котів, а також різні котячі магазини, кафе та готелі, де улюбленця можна поселити на деякий час.

 

Де в будинку саме тепленьке, затишне і м’яке місце? Правильно! Там, де лежить ваш кіт або влаштувалася ваша кішечка.

Тому в цей день постарайтеся не тільки потішити своїх вусатих-хвостатих улюбленців, а й зробити добру справу на користь бездомних тварин: відвідати притулок, погодувати «нічию» кішку біля під’їзду або перерахувати кошти в притулок. Саме для цього і встановлено це свято.

Всі ми обожнюємо котів, і це не просто так: це дивовижні тварини. Ми думаємо, що знаємо про них вже все, однак ці пухнасті все ще можуть здивувати. Наприклад, чутки про те, що коли кіт лягає вам на хворе місце, то таким чином лікує вас, – правда. Як показали медичні наукові дослідження, коти можуть лікувати різними способами…

 

Цікаві факти про котів.

·         У середньому коти витрачають дві третини свого життя на сон. Виходить, що, наприклад, дев’ятирічний кіт не спав лише три роки свого життя. Виявляється, до нашого мозку біологічно ближчий мозок кота, ніж собаки. У нас з котами за емоції відповідають ті ж самі ділянки мозку.

·         Найбільший у наші дні кіт – це лігр. Він може вирости до 4 м, а вага може перевищувати 300 кг. Найбільший представник цього виду, що зараз живе на планеті – лігр Геркулес. Його вага 450 кг.

      

 

·         Найменший сучасний дикий кіт – це чорноногий кіт. Самиці досягають менше 50 см у довжину і можуть важити всього 1,2 кг. Британці і австралійці вважають зустріч з чорним котом великою вдачею, тоді як в Європі і Північній Америці це, навпаки, вважається поганим знаком.

·         Найбільш популярна у світі порода – персидський кіт, потім йдуть мейн-куни і сіамці. Є порода котів, яка обожнює воду. Це турецький ван. Її представники люблять купатися завдяки своєму водонепроникному хутру.

          

 

·         Багато котів здатні знайти шлях додому, незважаючи на відстані. На думку експертів, або кішки визначають своє місцезнаходження по куту сонячного світла, або у них є намагнічені клітини у мозку, які діють як компас.

·         Котів можна розрізнити, як людей за відбитками пальців, тільки у котячих це відбиток носа. У котів немає потових залоз по всьому тілу, як у людей. Вони пітніють тільки через лапи.

·         Коти дуже чутливі до вібрацій. Вони можуть відчути поштовхи землетрусу на 10-15 хвилин раніше людей.

·         Кішки зазвичай правші, а ось коти – шульги.

·         У власників котів на 30% знижується ймовірність інфаркту або інсульту.

Цікаво? Тож пропонуємо вам познайомитися з життям кішок детальніше за допомогою енциклопедії.

Пуньетти Дж. «Энциклопедия кошки». Захоплююча інформація про наших пухнастих братів менших. Книга є воістину майже унікальним виданням. Особливо буде цікаво дізнатися про ім'я вашого вихованця. Кішки звичайно охайні тварини, але буває і таке, що спокутувати просто необхідно. Подивіться і дізнайтеся, порівняйте вік кішки у відповідному числовому співвідношенні до людського. В книзі описано і розказано про багато порід кішок з розпізнавальними знаками піктограмами до кожної породи. Спочатку ви дізнаєтеся про довгошерсті породи. Багато хто напевно знайде тут своїх улюбленців. Обов'язково зверніть увагу ліворуч на піктограми і їх розшифровку. Далі про короткошерстні породи кішечок.

Багато цікавого дізнаєтеся прочитавши цю енциклопедію. Книга дуже барвиста, з відмінним друком на крейдованому білому гладкому папері, відмінно ілюстрована фотографіями і малюнками. Зрозуміло написана і головне дуже інформативна.

 

Завітайте до бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка, яка розташована за адресою: вул. Волгодонська, 26 – селище Шабельківка!

Комментариев нет:

Отправить комментарий