Поиск по этому блогу

четверг, 10 декабря 2020 г.

 



 

 

 

 


 

 

 


Перша леді англійської літератури,

Джейн Остін, поширений також варіант Джен Аустен (англ. Jane Austen16 грудня 1775 — 18 липня 1817) — англійська письменниця,, писала так звані романи моралі . Її книги є визнаними шедеврами, які поєднують в собі простоту сюжету, глибоке психологічне проникнення в душі героїв і іронічний, м'який, істинно «англійський» гумор. Була відомою насамперед своїми шістьма основними романами, в яких трактується, критикується та коментується британська шляхта наприкінці 18 століття. Сюжети Остін часто досліджують залежність жінок від шлюбу в пошуках сприятливого соціального становища та економічної безпеки

 Тисячі фанатів-«джейністів» відвідують меморіальні заходи на її честь: фестивалі, виставки, церковні служби, публічні читання романів.. У Бейзінгстоку, на Маркет-плейс, відкрили першу бронзову статую незрівнянної Джейн скульптора Адама Роуда. А Банк Англії презентував 10-фунтову купюру з її портретом.

Увесь свій життєвий шлях Остін писала твори, але публікуватися почала, коли їй було 35 років. Її літературні доробки — результат тривалої і наполегливої праці. Деякі з них були надруковані посмертно, а деякі так і лишилися незакінченими, оскільки письменниця захворіла і відправилася на той світ доволі рано.

Шанування до Остін відродилося наприкінці дев‘ятнадцятого століття, і кількість літературних публікацій, які були присвячені аналізу її творчості, збільшились та продовжує рости й досі.

Для кожного шанувальника існують священні реліквії міс Остін – її каштановий локон, золота каблучка з бірюзою, конторка з червоного дерева, яку батько подарував на 19-й день народження, кілька зошитів, списаних акуратним почерком і переплетених у телячу шкіру й білий пергамент.

Ввіддаючи данину пам’яті рано померлій 41-річній письменниці, повернули її романи із короткого небуття після смерті – друкування їх відновилося у 1833 році, а вже у 1869-му вийшов «Мемуар Джейн Остін» племінника Джеймса Едварда Остіна-Лі, де читачам вперше розкривалися подробиці життя «любої тітоньки».

 

Твори Остін екранізовані, часто за мотивами її романів кінофільми діставали престижні нагороди.

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий