Поиск по этому блогу

четверг, 17 сентября 2015 г.



Дякую УБА за можливість професійного зростання !
Львівський бібліотечний форум: різний для кожного бібліотекаря
14 Вересня
Мені пощастило взяти участь у VІ Львівському бібліотечному форумі, що відбувся 8-12 вересня 2015 р.,організований Українською бібліотечною асоціацією у межах 22-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові».
Цьогорічна тема Міжнародного Бібліотечного форуму – «Бібліотек@ – стратегія розвитку». Серед учасників були гості із Літви, Німеччини, Польши, Хорватії, Франції, Швеції, які ділилися з українськими колегами досвідом стратегічного розвитку европейських бібліотек (фоторепортаж Форуму).
Програма форуму була дуже насичена засіданнями, круглими столами, майстер - класами тренінгами, акціями.
Дякую організаторам форуму ! Це була складна робота, адже у форумі взяли участь більше 220 бібліотекарів з усієї України та десятки запрошених гостей. А учасники повинні були встигнути взяти участь у всіх заходах. Кожний мав змогу обрати собі секцію за бажанням та інтересами.
Дуже хотілося відвідати якнайбільше заходів Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові», який розпочався 10 вересня.
Мої власні враження щодо Львівського форуму:
“Поки не визначилися, де є ваша границя, не можна будувати стратегію”
Відкриттям форуму для мене стала лекція Олександра Саврука, канд. екон. наук, декана Києво-Могилянської Бізнес Школи.: “Природа сучасної стратегії”,яка вразила новизною і незвичістю ідей. Ось деякі нотатки :
“У бібліотеки немає границі фізичної, вона не обмежується приміщенням. Змінивши границі – Ви отримаєте іншу логіку”.
“Примітивно “змінити людей”, необхідно шукати людей, які змінять систему”.
Друге враження: Львівські бібліотеки і бібліотекарі, які приймали гостей. Були як у великих і старовинних бібліотеках, як Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. Іван Франка, так і у маленьких, як урбан-бібліотека.
Вразила центральна бібліотека Львова з першою Львівською медіатекою. Вона здивувала відкритими просторами, модульними меблями, креативністю ідей у оформленні бібліотеки, відсутністю помпезних книжкових виставок. Як сказала бібліотекар читального залу: “У нас немає завдання заставити меблями кожний сантиметр бібліотеки. Навпаки, намагаємося звільнити простір для людей. Нас підтримує, а часто і наполягає на цьому, міська рада”.
У бібліотеках відчувається дух свободи, не показний, а справжній патріотизм, який проявляється на кожному кроці у любові до рідного міста та його людей. Львівські бібліотеки все більше стають схожими на європейські за своєю місією.
Креатив-майстерня у Першій Львівській медіатеці. За словами працівників, у медіатеку люди приходять з несамовитими проектами , багато бажаючих провести заходи в медіатеці
Просторі зали центральної бібліотеки м. Львова
На Форумі зібралися бібліотекарі зі всіх куточків України, щоб визначити майбутнє бібліотек України. Завдяки професіоналізму робочої групи, для обговорення були представлені матеріали до стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року “Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України”. Цією темою були пронизані всі заходи форуму. Питань було набагато більше, ніж часу на їх обговорення.
Дійсно вразило відношення місцевої влади до бібліотеки Жовтневого району Миколаївської обл. На форум разом із бібліотекарем приїхав Сергій Розсоха, голова Бармашівської сільської ради з Миколаївщини, щоб розповісти всім, наскільки важлива бібліотека у їхньому селі. Це ще раз підтверджує, що лише за розуміння значення бібліотек для формування громадянського суспільства в Україні та за підтримки влади у бібліотек є майбутнє.
На форум приїхали бібліотекарі та представники влади із польського м. Вроцлава. Вони розповіли, що в Європі ставка на взаємодію з громадами робиться через публічні бібліотеки, а можновладці вважають, що добре освічений бібліотекар – скарб для громади.
Обговорення якісних змін у бібліотеках
Дуже приємо було зустріти колег з усіх куточків України, з якими працювали у різних проектах і які стали справжніми друзями. Це Черкащина та Івано- Франківськ, Херсонщина та Слов’янськ, Полтава та Львів. Дякую за приємне спілкування, подарунки!
Форум – місце зустрічі з друзями
Львів! Ну як можна не приділити час прогулянкам вуличками цього загадкового міста, на яких у дні Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» можна було зустріти всіх, чиїми книгами зачитуються сучасні українці.
І нарешті – Форум видавців. Тут дійсно було шкода, що не можна зробити декілька своїх копій, щоб відвідати одночасно десятки заходів. Але те, що вдалося, принесло справжнє естетичне задоволення. Відвідавши форум, придбали нові книги, поцікавилися новинками різних видавництв, відвідали автограф-сесії.
22-й Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові»
Запам’яталася формула “АБВ”, яку запропонувала Оксана Бруй під час виступу за темою “Реклама книги у соціальних мережах: взаємодія бібліотеки і видавництва”. “АБВ” – це “Автор + Бібліотека + Видавець”.
Є над чим подумати, чим поділитися з колегами, над чим працювати.
Дякую УБА за можливість професійного зростання. Особлива подяка колективам Львівської обласної бібліотеки для дітей, Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Іван Франка
Садова Світлана - завідуюча бібліотекою ім. Т. Шевченка ЦСПБ м. Краматорська , учасник 6 – го Львівського бібліотечного форуму.

Комментариев нет:

Отправить комментарий