Поиск по этому блогу

суббота, 25 июля 2015 г.

«Володимир Великий – блискучий реформатор і будівничий Давньоруської держави»
Під такою назвою в читальному залі бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка ЦСПБ м. Краматорська  експонується книжкова виставка, присвячена тисячоліттю з дня смерті князя Володимира Великого, князювання якого стало початком нового етапу в історії Київської Русі, етапу піднесення та розквіту.
Книги, літописи та публікації з періодичних видань, представлені на виставці, відтворюють образ князя Володимира – одного із найяскравіших політичних діячів європейського масштабу, який завершив процес формування території Київської держави, здійснив адміністративну реформу, що дала змогу знищити сепаратизм племінної верхівки, тим самим зміцнив систему державної влади не лише в центрі, а й на місцях. Київська Русь часів Володимира Великого перетворилася на найбільшу феодально-монархічну європейську державу. Та в історію Давньоруської держави князь Володимир увійшов, насамперед, як правитель, який здійснив Хрещення Русі. Завдячуючи цьому Київська Русь увійшла до кола християнських держав світу, зробивши можливими рівноправні й плідні взаємовідносини між Київською державою та Візантією, Германією, іншими тогочасними державами Європи. Зважаючи на виконану князем Володимиром Святославовичем надзвичайно важливу цивілізаційну місію, православна церква однією з перших проголосила його святим і рівноапостольним. На виставці також представлені видання про увіковічення пам’яті Володимира Великого київськими святинями - пам’ятником Володимиру Великому на Володимирській гірці, що став одним із символів міста, та Свято-Володимирським Собором, спорудженим на честь 900-річчя Хрещення Київської Русі.
На абонементі бібліотеки імені Т. Г. Шевченка оформлено тематичну поличку «Ім`я Володимира Великого – символ державного розуму, єдності, високих духовних досягнень». Переважна більшість представлених видань складають науково – популярну серію «100 великих людей України», ксерокопії  .
Шановні читачі, завітайте до нашої бібліотеки, долучіться до цих неперевершених видань і обережно увійдіть у світ духовного, торкніться таємниць минулого і дослухайтесь голосу святих мур.
 
 

Комментариев нет:

Отправить комментарий