Поиск по этому блогу

четверг, 30 мая 2013 г.


 
31 травня - Всесвітній День боротьби з тютюнопалінням

31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням - Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення пла нети і близько чверті жіночого) від згубної звички - однієї з найбільш поширеніших епідемій за всю історію існування людства - никотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одну, а трьох коней. Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини - 50-100 міліграм. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. За даними Європейського опитування учнівської молоді ESPAD, яке проводилося у 2007-8 рр. в нашій країні, 63% опитаної молоді хоча б один раз в житті курили сигарети, 55% респондентів вказали на те, що їм дуже легко купити сигарети (не дивлячись на закони, які забороняють продажу сигарет дітям до 18 років). Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Слід враховувати також тісний зв'язок між курінням та наркоманією – серед споживачів наркотиків близько 85 % тих, хто вже мав чи має досвід паління. Останні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що куріння вагітних жінок підвищує ризики розвитку наркотичної залежності у їхніх майбутніх дітей.

Тютюнопаління – одна з найгостріших проблем сьогодення серед підлітків. Це соціальне явище має свою динаміку та закономірності розвитку. Серед споживачів тютюну 6-8% – діти молодшого шкільного віку. Курить кожен п’ятий п’ятикласник, майже половина восьмикласників і майже 60% випускників шкіл. Така статистика свідчить про відсутність мотивованої направленості підлітків на формування та збереження свого здоров’я. Водночас це також наслідок відсутності в суспільстві пріоритету здорового способу життя.

 Сучасний підхід до розв’язання проблеми тютюнопаління передбачає пріоритет профілактичної роботи, основним об’єктом якого є школярі підліткового віку. Особлива увага бібліотекарів та педагогів зосереджена на профілактичній роботі в умовах навчального закладу. Зокрема, педагоги намагаються вплинути на формування та розвиток особистості учня з метою створення сприятливої ситуації для його соціального розвитку. Бібліотека  разом з відділом молоді та спорту Краматорської міської ради  також здійснюють  профілактичну роботу   у молодіжному середовищі – провели профілактичну акцію «НЕ.КУ. RU.». В ході акції проведено презентацію «Вплив паління на організм підлітка», продивились відеофільм «О вреде курения», а психолог відділу молоді та спорту Юлія Тимченко провела лекцію – тренінг «Профілактика куріння у молодіжному середовищі» з іграми «Відмовте мене від паління» та вікториною «Що ви знаєте о палінні».

Результатом цієї зустрічі був судовий вирок палінню та ви креслення його із суспільства.

Садова Світлана – завідуюча бібліотекою – філією ім. Т. Шевченка

1 комментарий: