Поиск по этому блогу

суббота, 23 марта 2013 г.



                                       Мова рідна , слово рідне…

Міжнародний день рідної мови – день , який відзначають щороку 21 лютого , починаючи з 2000 року. Про підтримку мовного та культурного різномаїття та багатомовності було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі. В світі нараховується близько 6000 розмовних мов. Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими  розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.

Наш народ створював свою мову віками. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнано світом. У 1928 році , у Парижі, на Міжнародному конкурсі  мов українська мова зайняла 3 місце ( після французької і перської).

Мова – втілення думки( М. Рильський). Через мову щиро і правдиво одкривається нам білий світ( Д. Білоус). Кожному народові належить удосконалювати знаряддя своєї думки – мову( М. Коцюбинський). І на землі немає більших втіх , ніж слово , що єднає нас усіх. ( О. Довгий)

Спілкуватись

За допомогою мови люди обмінюються ( комунікативна  роль)

Думками й почуттями

Формувати думки( мисле оформлювальна роль) тільки за допомогою слів

 ПІЗНАВАТИ СВІТ

Перед овсім  через мову людина пізнає ( пізнавальна роль)

ОБ,ЄДНУВАТИ ЛЮДЕЙ

Мова об.єднує людей , робить їх причетними до однієї спільноти. ( об.єднувальна роль).

Про це йшла мова на заходах , організованих бібліотекою ім.Т. Г. Шевченка для учнів НВК м. Краматорська.Також діти прийняли участь у конкурсно розважальній програмі «Барви рідного слова», де  вони відгадували загадки, доповнювали прислів`я, замінювали фразеологізми синонімами – дієсловами, читали вірші, співали караоке  -українських  пісень.Я думаю , що ми довели дітлахам , що наша мова сама співуча, мелодійна, солов`їна… Що її надо берегти.

Комментариев нет:

Отправить комментарий